ANGIELSKIE ŚNIADANIE CZYLI ENGLISH BREAKFAST PO POLSKU

by - lipca 21, 2017

 angielskie śniadanie


Nieczęsto ma się ochotę na takie ciężkie, syte śniadania. Ale są dni, kiedy ich po prostu pragniemy, bo mamy na przykład dosyć fit-super healthy śniadań na co dzień, albo znudziły nam się zwykłe, prymitywne kanapki, czy płatki z mlekiem. Ja na taki english breakfast często jestem chętna, bo je po prostu lubię, choć to danie jest może bardziej pracochłonne niż zwykłe, tradycyjne polskie śniadanie, bo składa się z kilku, gorących elementów, które trzeba ogarnąć prawie jednocześnie. Czas jednak poświęcony na przygotowanie tego śniadaniowego dania jest warty swojej ceny i smaku ;) Także polecam moją, nieco spolszczoną wersję angielskiego śniadanka.

SKŁADNIKI: (1 PORCJA)

·       1 swojska kiełbasa (lub dwie małe cienkie kiełbaski dobrej jakości)
·       puszka słodkiej fasolki w sosie pomidorowym
·       pomidorki koktajlowe (lub zwykłe, duże soczyste pomidory)
·       2 jajka sadzone z wolnego wybiegu
·       2 tosty

PRZYGOTOWANIE:


Kiełbasę usmażyć dobrze na patelni lub grillu. Fasolkę przełożyć do rondelka i podgrzać ok. 5 minut. Pomidorki koktajlowe przeciąć na pół i przyrumienić na patelni bez tłuszczu. Na koniec usmażyć jajka, pozostawiając żółtko w postaci płynnej oraz stostować chleb. Zajadać od razu J

 english breakfast angielskie śniadanieSPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? UWAŻASZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI:

MOŻE POLUBISZ TAKŻE...

0 komentarze

Informacje