ANGIELSKIE ŚNIADANIE CZYLI ENGLISH BREAKFAST PO POLSKU

 angielskie śniadanie


Nieczęsto ma się ochotę na takie ciężkie, syte śniadania. Ale są dni, kiedy ich po prostu pragniemy, bo mamy na przykład dosyć fit-super healthy śniadań na co dzień, albo znudziły nam się zwykłe, prymitywne kanapki, czy płatki z mlekiem. Ja na taki english breakfast często jestem chętna, bo je po prostu lubię, choć to danie jest może bardziej pracochłonne niż zwykłe, tradycyjne polskie śniadanie, bo składa się z kilku, gorących elementów, które trzeba ogarnąć prawie jednocześnie. Czas jednak poświęcony na przygotowanie tego śniadaniowego dania jest warty swojej ceny i smaku ;) Także polecam moją, nieco spolszczoną wersję angielskiego śniadanka.

SKŁADNIKI: (1 PORCJA)

·       1 swojska kiełbasa (lub dwie małe cienkie kiełbaski dobrej jakości)
·       puszka słodkiej fasolki w sosie pomidorowym
·       pomidorki koktajlowe (lub zwykłe, duże soczyste pomidory)
·       2 jajka sadzone z wolnego wybiegu
·       2 tosty

PRZYGOTOWANIE:


Kiełbasę usmażyć dobrze na patelni lub grillu. Fasolkę przełożyć do rondelka i podgrzać ok. 5 minut. Pomidorki koktajlowe przeciąć na pół i przyrumienić na patelni bez tłuszczu. Na koniec usmażyć jajka, pozostawiając żółtko w postaci płynnej oraz stostować chleb. Zajadać od razu J

 english breakfast angielskie śniadanieSPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? UWAŻASZ, ŻE JESZCZE KOMUŚ MOŻE SIĘ PRZYDAĆ? BĘDZIE MI BARDZO MIŁO, JEŚLI: